T-Mobilu klesly v pololetí tržby na 15,9 miliard, předehnal však O2

Praha - Pololetní výsledky dnes oznámil i mobilní operátor T-Mobile - vykázal  tržby 15,9 miliardy korun, což je o dvě procenta méně než ve stejném období loni. I přes pokles se firma ve výši tržeb poprvé dostala před konkurenční Telefóniku O2, která do června vykázala snížení příjmů z mobilního podnikání o 5,5 procenta na 15,6 miliardy korun. 

T-Mobilu se dařilo v oblasti počtu zákazníků, ten totiž meziročně vzrostl o 2,3 procenta na 5,43 milionu, což je rovněž nejvíce na trhu. Telefónica zvýšila počet klientů o 2,1 procenta na 4,84 milionu a Vodafone o 6,7 procenta na 2,94 milionu.

Zvýšil se i počet lukrativnějších tarifních zákazníků, který stoupl téměř o desetinu na 2,6 milionu. Průměrný příjem na zákazníka přesto klesl o 24 korun na 472 korun měsíčně. Pokles ovlivnilo uvedení tarifů nové generace, migrace zákazníků na předplacené služby a regulační opatření. Podíl nehlasových služeb na tržbách tvořil 22 procent. O2 měla průměrný měsíční příjem na klienta 526 korun a Vodafone ve 2. čtvrtletí 547 korun.
„Přestože byly výsledky za první pololetí ovlivněny zpomalením ekonomiky, podařilo se nám udržet pozitivní trend jejich vývoje. Skutečnost, že jsme dosáhli růstu u důležitých ukazatelů, je důkazem silné motivace a stabilních hospodářských výsledků,“ uvedl generální ředitel Roland Mahler. V následujících měsících se firma dále zaměří na nabídku datových služeb a komunitní služby.

T-Mobile je členem mezinárodní skupiny Deutsche Telekom. Minoritní podíl 39,2 procenta vlastní České Radiokomunikace.

Telefonování
Telefonování