Tržby plastických chirurgů rostou navzdory krizi

Londýn - Recese nutí lidi šetřit. Po škrtech zůstávají obvykle jen nutné výdaje. Navzdory globální ekonomické krizi ale některá odvětví překvapivě rostou. Lepšímu výdělku se těší například plastičtí chirurgové ve Velké Británii. Ekonomika země je sice v největším propadu za poslední desetiletí, lidé ale hodně investují do zkrášlovacích procedur. Často ze strachu z nezaměstnanosti. Kromě svých dovedností a praxe se teď uchazeči snaží upoutat na pracovních pohovorech i vylepšeným vzhledem. Navzdory globální krizi tak míří do ordinací britských plastických chirurgů čím dál více lidí.

„Myslím si, že se lidé chtějí cítit dobře, chtějí na sobě pracovat a zlepšovat se i v době krize. Chtějí vylepšit svůj vzhled, změnit se, takže zaznamenáváme zvýšený zájem o neinvazivní zákroky v plastické chirurgii, jako například botoxové injekce a další metody korekce vrásek,“ tvrdí plastický chirurg Yannis Alexandrides. Vylepšený a mladší vzhled by měl usnadňovat cestu k vytouženému místu. Lidé upřednostňují menší úpravy obličeje před chirurgickými zákroky, které by vedly k větším změnám.

Zájem o plastiku se zvýšil o pětinu

Video O služby plastických chirurgů je zájem
video

O služby plastických chirurgů je zájem

Kliniky plastické chirurgie ve Velké Británii teď navštěvuje o 20 procent více klientů. Zájmů se těší i nové technologie, jako například laser nebo další šetrné postupy estetických korekcí. Tyto procedury mohou zároveň oddálit drahou plastickou operaci.

Plastický chirurg Yannis Alexandrides:

0„Pracovních nabídek je méně. Lidé jsou pod tlakem. Já tomu říkám vázankový index. V časech recese se jich prodává víc, protože lidé chodí na větší množství pracovních pohovorů a chtějí vypadat lépe. Stejný důvod je vede i do ordinací plastických chirurgů.“


Lidé považují estetické lékařské zákroky za vhodnou investici. Menší úpravy si navíc mohou dovolit i opakovaně a nemusí dlouho šetřit na nákladné operace. V časech recese zájem o kosmetické produkty stoupá. Podle ekonomů jde o luxus, který si lidé i při ubývajícím obsahu svých peněženek mohou dovolit.

Yannis Alexandrides
Yannis Alexandrides