Velkoobchody Makro loni zvýšily zisk na 1,896 miliardy

Praha - Velkoobchodní společnost Makro Cash & Carry ČR v roce 2008 zvýšila čistý zisk z 1,568 miliardy korun v roce 2007 na 1,896 miliardy korun. Tržby Makro Cash & Carry ČR ale loni vzrostly jen mírně, a to o 42 milionů korun na na 37,165 miliardy korun. Společnost Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center. Makro Cash & Carry ČR je součástí nadnárodní skupiny Metro Group, která ve 28 zemích provozuje více než 540 velkoobchodních center.

Firma Makro Cash & Carry ČR dlouhodobě patří mezi nejziskovější obchodní řetězce v Česku. Loňský profit společnost použila na výplatu dividend svému vlastníkovi, kterým je nizozemská společnost Metro Cash & Carry International Holding.

V závěru loňského roku společnost Makro Cash & Carry ČR otevřela v Česku jedno nové velkoobchodní centrum. Řetězec má nyní více než 800 000 registrovaných zákazníků z řad podnikatelů, zejména obchodníků a firem podnikajících v gastronomii.

Na loňském žebříčku deseti největších tuzemských obchodníků obsadila velkoobchodní společnost Makro Cash & Carry ČR s odhadovanými tržbami 39,5 miliardy korun čtvrté místo.

Velkoobchody Makro v ČR
Velkoobchody Makro v ČR