SkyEurope se stále nedohodly s vídeňským letištěm na obnově letů

Bratislava - Nízkonákladová letecká společnost SkyEurope Airlines se stále nedohodla s vídeňským letištěm na obnově letů, které nyní odbavuje místo z Vídně z Bratislavy. Původně firma uváděla, že lety z Vídně obnoví do čtvrtka. Mezi vídeňským a bratislavským letištěm zabezpečuje SkyEurope bezplatnou autobusovou dopravu. Mnoho letů však firma odbavuje s několikahodinovým zpožděním.

Vídeňské letiště v pátek odmítlo nadále odbavovat lety slovenského přepravce, protože nedodržel termín splacení dluhů. „Přesměrování letů je jen dočasné řešení, pracujeme na tom, abychom se s rakouským letištěm dohodli co nejdříve. V nejbližších dnech budeme vídeňské lety provozovat z Bratislavy,“ uvedl mluvčí SkyEurope Airlines Tomáš Kika.

SkyEurope je od svého vzniku ve ztrátě a její problémy se v letošním roce dále prohloubily. Společnost vstoupila do režimu bankrotové ochrany před věřiteli a soud jí povolil restrukturalizaci pod dohledem správce. Před několika týdny oznámila, že našla investora. Získání financí je však podmíněné úspěšným dokončením restrukturalizace. Překlenout problémy s hotovostí by jí měla pomoci i dohodnutá krátkodobá půjčka.