Natural 95 a nafta u čerpacích stanic zlevnily

Praha - Pohonné hmoty u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu zlevnily, dražší byl pouze plyn LPG. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 30,81 koruny za litr a byl tak o dvacet haléřů levnější než o týden dříve. Motorová nafta zlevnila také o dvacet haléřů na průměrných 29,39 koruny za litr. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu.

Bezolovnatý benzin Special 91 s přísadou zlevnil na průměrných 30,30 koruny za litr. Cena plynu LPG naopak vzrostla na průměrných 13,66 koruny za litr. Ceny benzinu a nafty pravidelně zjišťuje i společnost CCS. Podle jejích pondělních údajů průměrná cena benzinu u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu klesla o šest haléřů a nafta zlevnila v průměru o deset haléřů.

Jan Šimek ze společnosti Broker Consulting uvedl, že dalšího zdražování se motoristé nemusejí bát. „Cena ropy klesá a nyní se dostala na úroveň, na které se naposledy obchodovala těsně před Štědrým dnem,“ doplnil. Od počátku roku dosud litr benzinu i nafty podražil o zhruba dvě koruny.

Nafta
Nafta