Veřejné IT zakázky za 856 milionů korun získaly Accenture a Ness

Praha - Státní soutěž na dodávky informačních technologií má své vítěze - firmy Accenture a Ness. Stát jim za služby vyplatí 856 milionů korun, píše Mladá fronta. Úkolem vítězů tendru bude sjednocení informací v registrech o obyvatelích, firmách a nemovitostech. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže úředníkům vytkl přílišnou obecnost při zadávání dokumentace. Pro celý projekt centrálních registrů stát vyčlenil 2,4 miliardy korun.

 

Podle Mladé fronty Dnes provázely projekt od začátku tvrdé zákulisní boje. Na trhu například již od léta loňského roku koloval seznam pěti firem, které měly lukrativní zakázku získat.

Základních registrů je pět

Firma Accenture vyhrála tendr na zařízení pro dva z celkem pěti základních registrů, které mají sjednotit informace o obyvatelích, firmách a nemovitostech. Informační technologii pro jeden registr dodá firma Ness. Registr obyvatel bude pro úřady koncentrovat údaje o lidech žijících na území ČR, technologii za 170 milionů korun dodá firma Accenture. Registr osob soustředí údaje o firmách, podnikatelích a úřadech. Kdo zakázku získá, se zatím neví.

Registr územní identifikace, adres a nemovitostí sjednotí data o veškerých nemovitostech. Dodavatelem bude společnost Ness, hodnota zakázky je 412 milionů korun. Registr práv a povinností bude obsahovat informace o tom, jaká data smí který orgán státní moci žádat. Zakázku za 274 milionů korun získá firma Accenture.

Všechny registry má propojovat informační systém základních registrů, dodavatel je zatím neznámý.

Daň z nemovitosti
Daň z nemovitosti