Praha přesune 1,5 miliardy z tunelu Blanka na opravu silnic

Praha - Zhruba 1,5 miliardy korun z letošního rozpočtu na tunelový komplex Blanka zřejmě poputuje na opravu silnic po zimě. Ve středu večer se na tom usnesla pražská rada ODS. I když o přesunu peněz musí ještě rozhodnout vedení metropole, mají v něm právě občanští demokraté většinu, a dá se tedy očekávat schválení návrhu.

Magistrát na letošní rok vyhradil podle rozpočtu schváleného v prosinci na výstavbu městského okruhu, jehož součástí je i tunelový komplex Blanka, zhruba 8,2 miliardy korun. Teď by tedy necelou pětinu z rozpočtu odebrala na opravy silnic, které jsou po letošní zimě poškozené. „Shodli jsme se na tom, že Blanka má zpoždění, a proto je možné 1,5 miliardy z rozpočtu odebrat,“ uvedl jeden z účastníků středečního jednání.

V současnosti tunely postrádají jedno ze stavebních povolení, které se týká inženýrských sítí a garáží na Letné. Povolení zrušil na žádost sdružení Za naši budoucnost Nejvyšší správní soud. Město ale už dříve uvedlo, že se jedná pouze o dílčí stavební povolení, které by nemělo mít na výstavbu velký vliv.

Děravá silnice
Děravá silnice