Ze Seznamu odchází řada realitek

Praha – Seznam.cz asi přijde o patnáct milionů korun ročně. Tři velké realitní kanceláře totiž odcházejí z jeho inzertního portálu. Podle realitek Seznam příliš často mění obchodní koncepci a požaduje příliš vysoké částky. Cena za inzerát na Sreality je pro nás moc vysoká, prohlašují M&M reality holding, RE/MAX a Realitní kancelář Sting a ukončují své působení na tomto serveru.

Předseda představenstva M&M holding Milan Zavadil:

„Zkrátka jsme se rozhodli, že Seznam za ty peníze, co jim platíme, není o tolik lepší než ostatní servery.“

„My nejsme nadále ochotni snášet netransparentní a dalo by se říct arogantní jednání zástupců tohoto serveru,“ dodává výkonný ředitel RE/MAX Hanuš Němeček. Seznam se ale brání, že chce od dubna přistupovat ke každému klientovi stejně. Ať jde o občasného inzerenta, nebo velkoodběratele.

Video Reportáž Jitky Zítkové
video

Reportáž Jitky Zítkové

Debaty okolo realitních inzerátů se rozhořely před několika týdny. Seznam tehdy představil nový koncept portálu Sreality. Obsahoval také jiný obchodní model pro komerční inzerenty – tedy platbu za proklik, nikoliv za zobrazení, jak tomu bylo doposud. Protože odborníci z realitního trhu tento model kritizovali, server od něj ustoupil. Skupina realitek ale přesto chce odejít ke konkurenci.