Některé obchody zůstanou o Velikonocích zavřené

Praha - Lidé by si měli dobře naplánovat velikonoční nákupy. Některé obchody totiž zůstanou o Velikonocích zavřené. Další prodejny zkrátí otevírací dobu. Velikonoce jsou přitom tradičně pro obchodníky druhým nejsilnějším prodejním obdobím v roce hned po vánočních svátcích.

„Na Velikonoční pondělí bude většina prodejen Albert uzavřena. Výjimkou jsou prodejny v obchodních centrech a některé supermarkety v centru Prahy, které budou mít otevřeno od 8:00 do 19:00,“ uvedl mluvčí společnosti Ahold Czech Republic Libor Kytýr. Ahold v Česku provozuje 280 supermarketů a hypermarketů Albert.

Zavřeno zůstane v neděli a pondělí všech zhruba 210 diskontních prodejen Lidl. Sesterské hypermarkety Kaufland budou mít v neděli otevřeno jako v běžné dny, na Velikonoční pondělí ale zahájí provoz až v 08:00, tedy o hodinu později než normálně.

Hypermarkety Tesco budou mít na Velikonoční pondělí otevřeno jako ve všední den. „Supermarkety, expres prodejny a obchodní domy budou mít kratší otevírací dobu. Supermarkety a expresy budou mít otevřeno od 10:00 do 21:00 a obchodní domy od 08:00 do 18:00, s výjimkou My Národní v Praze a obchodního domu Tesco v Pardubicích, které budou mít otevřeno do 20:00,“ uvedla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Krize Čechy od nákupů neodradí

Hospodářská krize by podle obchodníků letos neměla výrazně poznamenat velikonoční útraty Čechů, které před Velikonocemi každoročně ve srovnání s běžným obdobím roku rostou o desítky procent. Obchodní řetězce letos navíc připravily speciální cenové nabídky, aby Čechy v době hospodářské krize přiměly k útratám.