Češi šetří za elektroniku nákupem na internetu

Praha – Koupit si spotřební elektroniku na internetu se vyplatí. Podle statistiky internetového srovnávače cen Heureka.cz totiž právě toto zboží letos zlevnilo v internetových obchodech nejvíce. Oproti loňsku se tímto způsobem dá elektronika zakoupit o třetinu levněji. Naopak ceny mobilních telefonů nebo dámského oblečení a bot na internetu rostly.

Nejvíce letos zlevňovaly satelity, jejich ceny spadly o 36 procent. Set-top boxy zlevnily o 30 procent, plazmové televize o 19 a stolní počítače o 18 procent. Zhruba třetinový pokles ceny pravděpodobně ovlivnilo zavedení digitálního vysílání, na které se lidé připravili už loni. „V letošním roce musejí výrobci a prodejci na již poměrně dobře vybavené české domácnosti útočit hlavně nižšími cenami,“ uvádí navíc Tomáš Hodboď z Heureka.cz.

Ne vše se ale na internetu kupovat vyplatí

Video Reportáž Marty Machkové
video

Reportáž Marty Machkové

Naopak až čtyřprocentní meziroční nárůst ceny v prvních třech měsících letošního roku na internetu zaznamenaly mobilní telefony. Na český trh byly totiž uvedeny dražší dotykové typy, o které je mezi Čechy velký zájem.

Dubnový průzkum společnosti Mediaresearch uvádí, že na internetu už nakupovalo 95 procent Čechů, kteří mají internetové připojení. Nejvíc lidé utráceli za počítače.

Nákupy na internetu
Nákupy na internetu