Jobdays ode dneška radí jak na nezaměstnanost

České Budějovice - Nezaměstnanost roste, volných pracovních míst je málo. Možností pro ty, kteří hledají zaměstnání, může být veletrh pracovních příležitostí. Jobdays 2010 v minulých dnech probíhal v Praze, dnes začíná v Českých Budějovicích. Práci na něm bude zájemcům nabízet dvacet vystavovatelů. Mezi nimi budou banky, energetické a distribuční společnosti, mobilní operátoři i zdravotní pojišťovny.

Mimo soukromých firem se veletrhu zúčastní i zástupci celoevropské sítě služeb zaměstnanosti z Česka i zahraničních států. Ti budou poskytovat informace o pracovních příležitostech v zahraničí. Své stánky tu bude mít i Evropský sociální fond, úřady práce a personální agentury.

Loni na veletrh přišlo 2300 návštěvníků. Letos však organizátoři očekávají zájem ještě větší, a to kvůli zvýšené nezaměstnanosti. Veletrh v Českých Budějovicích navazuje na veletrh pražský. Ten se konal na Výstavišti v Holešovicích na přelomu března a dubna a přišel na něj rekordní počet návštěvníků. O 1200 nabízených míst se mohlo informovat 20 tisíc zájmeců.

Video Telefonát Aleše Hazuky
video

Telefonát Aleše Hazuky

Další pracovní veletrh se bude konat v září, tentokrát v Ostravě. V říjnu se budou moci zájemci informovat o práci na veletrhu v Liberci a opět v Praze.