Avia od března prodala o 200 procent více

Praha – Letňanskému výrobci nákladních vozů Avia se v prvním čtvrtletí dařilo. Zvýšil totiž prodej o téměř 200 procent na 102 vozů. Ve druhém čtvrtletí plánuje firma prodat dokonce 200 aut. Za celý rok chce potom prodejce udat 1030 automobilů proti loňským necelým 300 vozidlům. Většina automobilů společnosti půjde na export a dodávky podvozků pro ekologické vozy Smith.

Výkonný ředitel Marcus Pauels

„Podle nastaveného plánu se chceme na konci roku dostat zhruba na tisícovku prodaných vozidel. Další čtvrtletí proto bude docházet k akceleraci produkce především díky prodeji na nově otevřených trzích.“

Avia podle Pauelse získala v Rusku, Polsku a Bulharsku první dealery nové obchodní sítě a místní manažery zodpovědné za budování těchto sítí. „Od poloviny roku zde plánujeme dodávky zákazníkům, které budou prodeje v dalších kvartálech ještě zvedat,“ dodal.

Trh s nákladními vozidly se z dopadů ekonomické krize vzpamatovává pomalu, proto Avia zvolila strategii vstupu na trhy nové. Do konce tohoto roku chce začít působit například v Austrálii nebo Argentině.

Automobilka Avia patří pod indickou Ashok Leyland Motors, která dlouhodobě ztrátový podnik získala v roce 2006. Loni vyrobila 283 vozů, což je o zhruba 200 méně než v roce 2008.