Volkswagen postaví v Číně dvě nové továrny

Frankfurt nad Mohanem - Německá automobilka Volkswagen zvyšuje své investice v Číně, nyní má v plánu v zemi nebeského draka postavit dvě nové továrny za zhruba 1,6 miliardy eur (přes 40 miliard korun). Volkswagen celkem v letech 2010 až 2012 na rychle rostoucím čínském trhu investuje šest miliard eur. Automobilka rovněž potvrdila svůj dlouhodobý cíl prodávat v Číně dva miliony vozů ročně.

„Růst v Číně překonal všechna očekávání,“ prohlásil generální ředitel automobilky Martin Winterkorn. Loni se prodej Volkswagenu v Číně zvýšil o 37 procent na 1,4 milionu vozů. Přední světové automobilky se nyní snaží expanzí v Číně kompenzovat pokles prodeje na rozvinutých trzích.

Čína - největší automobilový trh světa

Díky silnému růstu prodeje loni Čína vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Prodej motorových vozidel v Číně loni stoupl o 46 procent na rekordních 13,6 milionu vozů. Za růstem stála z velké části vládní opatření na podporu poptávky. Očekává se, že prodej stoupne také v letošním roce, i když mírnějším tempem.

V současnosti Volkswagen platí za největší automobilku v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát rovněž největším výrobcem automobilů na světě, kterým je nyní Toyota. Společnost v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 95 procent na 473 milionů eur (12 miliard korun).

Čína
Čína