MND můžou pod vládu Komárkova holdingu, povolil ÚOHS

Brno - Moravské naftové doly (MND) zřejmě zcela ovládne skupina KKCG podnikatele Karla Komárka. Skupina požádala antimonopolní úřad o souhlas s převzetím společnosti Europgas a nadpolovičního podílu v MND, který kromě KKCG a Europgasu vlastní ještě Slovenský plynárenský průmysl. V případě, že úřad transakci schválí, z největší těžařské firmy odejdou akcionáři z Německa a Slovenska, uvedl server Aktuálně.cz. Spory o MND přitom trvají už více než čtyři roky a doprovází je více než stovka soudních žalob.

Dosud vlastní 41,18 procenta MND společnost Europgas, která patří rovným dílem KKCG a německé společnosti E.ON Ruhrgas. Zbývající 51,82 procenta vlastní společnost SPP Bohemia, která opět rovným dílem patří Slovenskému plynárenskému průmyslu a Europgasu.

Plánem KGCC je doly úplně ovládnout. Od E.ON získá zbývající poloviční podíl v Europgasu, podíl ve společnosti SPP Bohemia přenechá slovenskému partnerovi výměnou za akcie právě MND. Slovenský antimonopolní úřad už souhlasil s tím, aby Slovenský plynárenský průmysl získal od Komárků akcie firmy SPP Bohemia výměnou za akcie Moravských naftových dolů, píše Aktuálně. SPP Bohemia provozuje jeden z největších zásobníků plynu v Česku v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku.

Podnikatel Karel Komárek
Podnikatel Karel Komárek