Před dovolenou je třeba vybrat vhodné pojištění

Praha - I když počasí venku tomu příliš nenasvědčuje, sezona letních dovolených je už za dveřmi. Dokáží ji ale znepříjemnit například bolavý zub, zlomená ruka nebo angína. Navíc ji mohou i prodražit. Kromě pečlivého výběru letoviska by tak Češi neměli zapomínat ani na cestovní pojištění. Jen loni se to vyplatilo zhruba osmi tisícovkám klientů zastupovaných asistenční společností Europ Assistance.

„Nejdražší událost jsme zaznamenali v Kanadě. Stála 3,3 milionu korun. Jednalo se o případ mozkové mrtvice klienta, který byl déle hospitalizován,“ varuje obchodní ředitel firmy Europ Assistance Vladimír Fuchs. Nejčastěji však Čechy postihují zdravotní potíže v Egyptě a ve Středomoří.

Pojištění v rámci platebních karet nekryje například rizikové sporty

Video Cestovní pojištění
video

Cestovní pojištění

Mezi rizikové skupiny patří hlavně děti a starší lidé s chronickými obtížemi. Při cestách do zahraničí Češi velmi často spoléhají na pojištění v rámci svých platebních karet. „Klienti se úplně ne dobře orientují v těchto produktech, většinou o nich nemají povědomí a myslí si, že takové pojištění může krýt i třeba rizikové sporty… Zejména pokud jezdí do vzdálených destinací, tak by měli koukat i na horní limit,“ upozorňuje Fuchs.

Klienti navíc mnohdy přeceňují i systém veřejného zdravotního pojištění, tzv. EHIC, který platí v rámci Evropské unie. Ten jim ale například náklady spojené s přepravou pacienta do vlasti neuhradí.

B.A.S.E. jumping
B.A.S.E. jumping