Pošta skončila v pololetí se ziskem 608 milionů korun

Praha - Česká pošta zaznamenala v pololetí zisk 608 milionů korun. Přitom za celý loňský rok měla firma zisk před zdaněním 661 milionů. Firma počítá s tím, že letos splní plán a skončí s pozitivním výsledkem hospodaření. Množství doručených listovních zásilek a balíků v rámci Česka pokleslo meziročně o čtyři procenta na 326 milionů. Firma doručila 94 procent dopisů do druhého dne, a překročila tak limit 92,5 procenta.

Pošta nyní testuje v pilotním programu večerní doručování balíkových zásilek. Pokud Český telekomunikační ústav schválí úpravu poštovních norem, aktuální výsledky testu ukazují, že se ve větších městech zvýší úspěšnost doručení ze současných 55 na 90 procent. Od dubna příštího roku firma službu rozšíří i na menší sídelní celky a v průběhu roku ji chce nabídnout zákazníkům na celém území republiky. 

Marcela Hrdá, generální ředitelka České pošty

„Česká pošta je v nelehké situaci, kdy se stále projevuje její dlouhodobá podinvestovanost a letitá zanedbanost řady procesů, které poštu znevýhodňují na téměř plně otevřeném trhu. Považuji za úspěch, že k pozitivnímu výsledku přispěla především politika maximálních úspor ve všech oblastech, které nemají negativní dopad na rozvoj podniku.“