Toyota svolá v USA 400 tisíc vozů k opravě problémů s řízením

Tokio - Největší japonská i světová automobilka Toyota Motor se rozhodla svolat ve Spojených státech 412 000 osobních vozů k opravě problémů s řízením. Oznámila to dnes firma. Dodala, že v souvislosti s těmito problémy již byly hlášeny tři nehody. Opatření se týkají především vozů Avalon. Problémy s kvalitou automobilů firmy Toyota se dostaly do středu pozornosti poté, co byla společnost kvůli potížím s nechtěným zrychlováním nucena svolat po celém světě k opravě přes osm milionů vozů, z toho zhruba šest milionů ve Spojených státech.

Za nechtěným zrychlováním stojí vadné plynové pedály a problémy s podlahovou krytinou, která může plynový pedál zablokovat. Automobilka v dubnu souhlasila se zaplacením rekordní pokuty 16,4 milionu dolarů (asi 310 milionů korun), kterou firmě kvůli údajnému zatajování problémů s vadnými plynovými pedály vyměřily úřady ve Spojených státech. Odmítla však obvinění americké vlády, že porušila zákon.

Firma si svou vedoucí pozici na automobilovém trhu vybudovala nabídkou bezpečných a spolehlivých automobilů za rozumnou cenu. Rozsáhlá svolávání automobilů k opravě však mají negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních vozů.