Facebook nejspíš odloží vstup na burzu až na rok 2012

New York - Provozovatel internetové společenské sítě Facebook, stejnojmenná americká společnost, s největší pravděpodobností odloží plánovaný vstup na burzu, konkrétně až na rok 2012. S informací přišla agentura Bloomberg, jež se odvolává na informované zdroje. Podle nich by zakladatel firmy Mark Zuckerberg získal čas zajistit Facebooku další uživatele a postarat se o zvýšení výnosů firmy.

Zuckerberg může prosadit vstup firmy na burzu prakticky kdykoli, upozorňuje zároveň Bloomberg. Ke zprávě se navíc mluvčí Facebooku Jonathan Thaw odmítl vyjádřit. Zuckerberg v jednom z nedávných televizních rozhovorů řekl, že Facebook akcie v rámci primární veřejné nabídky (IPO) prodá až ve chvíli, kdy to bude mít smysl.

Facebook přitom v současnosti platí nejen za největší sociální síť světa, ale i důležitý marketingový nástroj. V souvislosti s rychlým růstem počtu uživatelů se objevují pokusy o zneužití počítačových dat a osobních informací, které o sobě lidé na internetu sdělují. Facebook má nyní zhruba půl miliardy účtů.