Škodovka zvyšuje výrobu, od září přijme 1000 nových zaměstnanců

Mladá Boleslav - Největší tuzemská firma Škoda Auto přijme do září zhruba 1000 většinou agenturních zaměstnanců. Oznámil to šéf mladoboleslavských odborů Jaroslav Povšík. Jedná se o největší jednorázový nábor lidí v Česku od začátku ekonomické krize na podzim roku 2008. Firma rovněž v posledním pololetí zaznamenala nárůst tržeb a zisku. Plánované zvýšení výroby v automobilce souvisí s rostoucím zájmem o modely Superb a Yeti. Informaci přináší dnešní vydání Hospodářských novin.

Pracovníky vybere personální agentura Manpower. „Jde zhruba o tisícovku nových lidí. Náborem kmenových zaměstnanců bychom nebyli schopni potřebu nových zaměstnanců dostatečně rychle řešit,“ řekl Povšík. Automobilka plánuje přijmout zhruba 900 agenturních pracovníků a zbytek kmenových.

Z pololetní zprávy Škoda Auto vyplývá, že společnost v prvním pololetí vytvořila provozní zisk asi 5,9 miliardy Kč, což je meziroční nárůst o 40,6 procenta. Tržby vzrostly o více než pětinu na 109,7 miliardy korun. Automobilka zvýšila od ledna do konce června prodeje o 13,6 procenta na 298 200 vozů.

Škoda Yeti na autosalonu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24