Itálie prožívá sázkové šílenství, hraje se o tři miliardy korun

Řím – Celá Itálie sází. Zachvátila ji totiž milionářská horečka. V jackpotu loterie SuperEnalotto je 123 milionů eur, v přepočtu tři miliardy korun. Astronomickou částku se podařilo nashromáždit po 85 týdnech. Během tohoto období totiž nikdo nevyhrál první cenu. Jde o třetí nejvyšší jackpot v historii italské loterie. O dalším možném výherci se bude rozhodovat již zítra. Italové proto sází o sto šest.

Vyhrát v loterii SuperEnalotto první místo ale není podle odborníků vůbec jednoduché. Funguje totiž na principu losování pouze šesti čísel z devadesáti. Pravděpodobnost úspěchu je tak jedna ku 622 milionům. Sázející si ale s nepravděpodobností výhry nelámou hlavu a rychle nakupují poslední lístky před zítřejším losováním. Vidina 123 milionů eur je příliš lákavá.

V Česku si na sázku přesahující sto milionů korun sáhli jen tři lidé

Italský sázející

„Musel mít obrovské štěstí, já sázím už 6 let a pořád nic.“

Přesně před rokem byl jackpot SuperEnalotta ještě tučnější. Tenkrát výherce z Toskánska získal 147 milionů eur, tedy asi 3,8 miliardy korun. V Česku zatím nejvyšší obnos vyplatila Sazka před sedmi lety. Šťastlivec si odnesl skoro 113 milionů korun. Na více než 100 milionů si v historii české loterie sáhli pouze tři lidé.