Čtvrtletní zisk Raiffeisen skončil zklamáním

Vídeň – Rakouské bankovní skupině Raiffeisen International se ve druhém čtvrtletí dařilo. Její čistý zisk meziročně vzrostl na více než trojnásobných 71 milionů eur (1,76 miliardy korun). Přesto je výsledek pod očekáváním analytiků. Banka, která operuje v zemích střední a východní Evropy, dnes uvedla, že se jí sice snížily odpisy špatných úvěrů, vzrostly však administrativní náklady.

Na začátku roku banka vydělala více

Před rokem ve druhém čtvrtletí Raiffeisen vydělala pouze 22 milionů eur, protože banka měla těžké ztráty z úvěrů na Ukrajině. Současný výsledek se proto s tímto obdobím nedá srovnat. Oproti prvnímu čtvrtletí tohoto roku však skupina získala méně. Analytici očekávali zisk ve výši 91 milionů eur.


Raiffeisen International je v regionu střední a východní Evropy druhou největší bankou po italské UniCredit. Banka nyní uskutečňuje fúzi s mateřskou RZB, která v ní vlastní 73 procent akcií, a dnes sdělila, že tato operace pokračuje podle plánu. Raiffeisen International se v rámci bankovní skupiny stará o trhy ve střední a východní Evropě, působí v 17 zemích a má téměř 15 milionů klientů.