SmartWings budou létat do Amsterodamu a Bukurešti

Praha - České nízkonákladové aerolinky SmartWings, které patří společnosti Travel Service, začnou od listopadu pravidelně létat do Amsterodamu a Bukurešti. Na lince z Prahy do Amsterodamu budou létat dvakrát denně a do Bukurešti jednou denně. Každodenní letecké spojení Praha - Bukurešť nabídne odletový čas v ranních hodinách, který doposud na lince mezi Prahou a Bukureští chyběl.

„Jednosměrné tarify a nízké úrovně celkových cen letenek budou naprostou novinkou a jsme přesvědčeni, že zaujmou mnoho současných i nových cestujících na této trati. Počty cestujících mezi Českou republikou a Rumunskem stabilně a dynamicky rostou a nové spojení jen podpoří další růst,“ uvedl hlavní manažer SmartWings Radek Muller.

SmartWings provozuje z ČR více než 30 linek. Létají do Francie, Itálie, Španělska, Řecka, Bulharska, Chorvatska, na Kypr a Maltu. Mimo Evropu létají čtvrtým rokem pravidelnou přímou linkou do Dubaje.

Společnost má nyní z nízkonákladových aerolinií na pražském ruzyňském letišti nejvíce linek. Následují Wizz Air, easyJet, Norwegian, Jet2.com a bmiBaby. Podle mluvčí letiště Michaely Lagronové si nyní tyto společnosti udržují v Praze tržní podíl přes 22 procent; za poslední tři roky se toto číslo zásadně nezměnilo.