CS Cargo si zametá cestičku na burzu

Praha - Největší český silniční dopravce CS Cargo chce vstoupit na burzu. Najal si proto banku J.P. Morgan, která ho má na emisi akcií připravit. V úvahu zatím připadají tři burzy, na které by mohly být akcie CS Cargo uvedeny. Kromě Prahy by to mohl být také Londýn a Varšava. S cennými papíry skupiny by mohli mít investoři možnost obchodovat ve druhé polovině příštího roku.

„Úkolem banky J.P. Morgan bude působit jako globální finanční poradce pro veškeré transakce skupiny na mezinárodních finančních trzích,“ uvedl člen představenstva CS Cargo Martin Veselý. Rozhodnutí o uvedení akcií CS Carga na kapitálové trhy bude podle něj záviset na konkrétní situaci na burzách i na tom, zda bude skupina dostatečně připravena.

Mezi nejbližší úkoly banky v příštích měsících bude patřit především příprava financování akvizičního programu skupiny, jehož cílem je upevnit postavení skupiny na evropských trzích, posílit vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými druhy logistických služeb a zároveň maximalizovat tržní hodnotu skupiny před zamýšleným vstupem na kapitálové trhy.

Banka má mimo jiné pomoci CS Cargu s financováním dvou akvizic velkých evropských přepravních firem, které se mají uskutečnit do konce letošního roku. Jednou z nich má být koupě italské Arcese Trasporti za více než sedm miliard korun.

Kamion českého silničního dopravce CS Cargo
Kamion českého silničního dopravce CS Cargo