Škoda Auto dá v příštím roce rekordní sumu na vývoj nových vozů

Paříž - Škoda Auto plánuje v roce 2011 rekordní investice do vývoje nových vozů a bude souběžně vyvíjet nejvíce nových modelů v historii. Na pařížském autosalonu to řekl člen představenstva pro technický vývoj Eckhard Scholz. Loni Škoda investovala 11,7 miliardy korun, což bylo o 19,5 procenta méně než v roce 2008. Firma investovala hlavně do produktových řad Yeti a Superb Combi. Firma v současnosti chystá malý kompaktní rodinný vůz. Druhým připravovaným modelem má být jednoduché auto velikosti Octavie. Jeho devizou má být velký prostor a nízká cena.

„Příští rok budeme v oblasti vývoje investovat více než kdykoliv před tím. Nikdy jsme neměli tolik souběžných projektů,“ řekl Scholz. Minimálně jedna z novinek se zřejmě objeví na ženevském autosalonu na začátku příštího roku. „Náš produkční plán ještě není zcela hotov, máme ještě několik možností, na kterých pracujeme,“ dodal.

Automobilka rovněž počítá s nástupcem své vlajkové lodi Superb. Nedávno se přitom v zahraničním tisku objevily zprávy o tom, že budoucnost Superbu je ohrožena kvůli konkurenci s Passatem od Volkswagenu. Nové modely mladoboleslavské automobilky jsou vyvíjeny především v technologickém centru firmy přímo v Mladé Boleslavi, jež bylo otevřeno před dvěma roky a stálo téměř miliardu korun.

Škoda v Paříži představila funkční elektromobil na bázi Octavie. V příštím roce chce otestovat 20 elektromobilů. Výsledkem by měl být vůz na elektrický pohon za přijatelnou cenu.

Prototyp elektromobilu Škoda Octavia Combi ve světové premiéře na pařížském autosalonu.
Zdroj: ČTK
Autor: ČTK