Prahou proběhly kancelářské krysy

Praha - Na startu sedmého ročníku Běhu kancelářských krys se dnes v Praze sešlo zhruba 70 úředníků. „Kravaťáci“ a jejich ženské protějšky museli ve společenském oděvu, kravatě a s telefonem v ruce uběhnout 800 metrů ulicemi centra hlavního města. Součástí recesistické akce byly i doprovodné soutěže v hodu šanonem, šplhu na laně a slalomu na kancelářské židli.

„Výkony některých běžců jsou téměř srovnatelné s během profesionálních závodníků,“ zhodnotil nasazení závodníků za organizátory Pavel Cingl ze společnosti Exupery. Na startu se sešlo 70 borců, z toho 15 žen. Trať závodu vedla z Ovocného trhu do Celetné ulice, skrz Prašnou bránu do ulice Na Příkopě a Havířskou pak zpět na Ovocný trh.

Podmínkou účasti byla pracovní uniforma kancelářských krys, tedy kostýmek, sako a kravata. Povolena byla jediná výjimka – sportovní obuv.

Běh kancelářských krys (zdroj: ČT24)

„Běželo se mi skvěle, jen trasa by mohla být trochu širší,“ prohlásil po doběhu do cíle Denis Kašicin z firmy Eurosort. Největší obavy prý měl z nepozorných turistů: „Měl jsem strach, že mi někdo vběhne do cesty. Naštěstí se to nestalo, všichni stačili uhnout.“

Fakt, že samotné závody nebyly procházka „růžovou zahradou“, dosvědčila i Marta Slávová z firmy Škoda: „Běželo se mi hrozně, připadalo mi to nekonečné. Nejhorší byla poslední třetina cesty, kde jsem myslela, že asi vůbec nedoběhnu.“ Přípravu na závody prý ale rozhodně nepodcenila: „Minulý týden jsem chodila každý den běhat a koupila jsem si i nové běžecké boty.“

Moderátor akce běžcům při závodě telefonoval a zjišťoval jejich aktuální polohu a kondici. O přestávkách mezi během se uskutečnily doprovodné soutěže jako hod šanonem či jízda na kancelářské židli. Novinkou letošního ročníku byly masáže v cíli závodu.

Běh kancelářských krys neproběhl v Praze poprvé, ale jedná se již o sedmé pokračování. Účastní se ho každoročně nejen firmy, ale také jedinci - v minulých ročnících například pražský primátor Pavel Bém.