Odpolední doručování balíků chce pošta nasadit ve všech větších městech

Praha - Odpolední doručování balíků hodlá Česká pošta rozšířit do všech bývalých okresních měst. Vyšší pokrytí doručovateli nyní závisí pouze na souhlasu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Službu pošta v létě otestovala v české metropoli a podle mluvčí pošty Marty Selicharové se osvědčila.

Praha si poštovní novinku vyzkoušela od letošního července do konce září. Během pilotního provozu vzrostla úspěšnost doručování balíků z 55 na 84 procent. Pošta během projektu doručila kolem 100 tisíc balíků.

vrchní ředitel divize poštovního provozu a logistiky Petr Zatloukal:

„Výsledky pilotního projektu odpoledního doručování potvrdily naše očekávání. Zvýšení úspěšnosti doručení nás přesvědčilo o tom, že jdeme správnou cestou. Pokud nám ČTÚ schválí návrh na odpolední doručování, pak počítáme s jeho rozšířením do všech bývalých okresních měst.“

Video Odpolední doručování
video

Odpolední doručování

Pošta ale musela požádat ČTÚ o změnu základních kvalitativních požadavků. V současnosti totiž může doručovat zásilky pouze od ranních osmi do odpoledních čtyř hodin. Chce požádat o prodloužení doby doručování až do 19:00 hodin a do 21:00 v hlavním městě.

Pošta očekává vedle zvýšení úspěšnosti doručení zásilek na první pokus zkrácení čekací doby na pobočkách, snížení administrativy a pokles nákladů spojených s opakovanými pokusy o doručení. Česká pošta doručí přes 30 milionů balíků ročně.