Někteří zaměstnanci odejdou až v roce 2015
UniCredit se velmi angažuje na domácím trhu a na trzích střední a východní Evropy. Mimo jiné působí i v České republice. V Itálii se banka pokouší o zefektivnění činnosti a plánované propouštění rozloží do více let. Část zaměstnanců tak odejde až na konci roku 2015.

Reportáž Jany Pešlové
Do čela banky se postavil Federico Ghizzoni, který vystřídal dlouholetého generálního ředitele Alessandra Profuma. Ten v září nečekaně rezignoval po kritice, že v bance sílí vliv investorů z Libye. Investoři ale kritizovali i to, že banka nyní zaostává za svými rivaly. Profumo nicméně z původně regionální banky vytvořil finanční skupinu s celoevropskou působností. Banka rostla převážně na základě akvizic. V Itálii bývalý šéf banky položil základ plánovaného propouštění, aby tam banka mohla fungovat efektivněji.
UniCredit v současnosti prožívá nejhorší krizi od druhé světové války - čistý zisk ve druhém čtvrtletí klesl o 70 procent a jen v Itálii banka uzavřela za poslední rok 400 poboček, ve kterých dostalo výpověď 6 150 lidí. Zaměstnanci české filiálky se ale o práci bát nemusí, UniCredit buduje nové pobočky a shání další lidi.
UniCredit je přítomná i v zemích střední a východní Evropy. Například v České republice vlastní i kdysi významnou Živnostenskou banku, kterou sloučila s tuzemskou pobočkou německé HVB Bank. V Polsku pak ovládá banku Pekao. Aktivity banky UniCredit ve střední a východní Evropě se na jejích celkových výnosech podílejí už zhruba z jedné čtvrtiny.