Nejlepší investoři v ČR: Honeywell, JOB AIR Painting a Atento

Praha - Společnosti, které se v roce 2009 rozhodly umístit svůj investiční projekt do České republiky nebo zde úspěšně provozovaly nemovitosti určené k podnikání, si dnes večer rozbraly prestižní tituly Investor roku 2009 a Podnikatelská nemovitost roku 2009. V soutěži Investor roku uspělo výzkumné a vývojové centrum společnosti Honeywell v Brně, středisko pro lakování letadel JOB AIR Painting v Ostravě a kontaktní centrum společnosti Atento v Brně. Mezi nejlepší nemovitosti, které loni nejvíce přispěly k rozvoji podikaní, porota zařadila projekt inkubátorů a vědeckotechnického parku Jihomoravského inovačního centra v Brně, CTPark Ostrava a průmyslovou zónu František z Horní Suché na Karvinsku.

Výsledky soutěže Investor roku

Největší inovační potenciál

1.místo: Honeywell, spol. s r.o.
2.místo: Meopta - optika, s.r.o.
3.místo: DYNTEC spol. s r.o.

Zpracovatelský průmysl

1.místo: JOB AIR Painting a.s.
2.místo: ŠKODA AUTO a.s.
3.místo: CCI Czech Republic s.r.o.

IT a strategické služby

1.místo: Atento ČR a.s.
2.místo: Asseco Solutions, a.s.
3.místo: Tieto Czech s.r.o.

O investorovi roku rozhodovala celková výše investice, kterou se v Česku rozhodl alokovat, ale také třeba počet pracovních míst, které svým vstupem vytvořil. Hodnotil se ale také inovativní potenciál. Ten má podle poroty největší společnost Honeywell.

„Je to velice motivující,“ řekl ČT24 o ocenění ředitel společnosti Honeywell pro ČR Jaroslav Doležal. „My jsme sem přišli jako technologický investor. Hledali jsme kvalifikovanou technickou pracovní sílu i odpovídající univerzitní zázemí. To jsme zde našli a snažíme se je podporovat,“ dodal.

ČR láká investice s vysokou přidanou hodnotou

„ČR je dnes zemí pro vysokou přidanou hodnotu, pro náročné technologie, pro výzkum a vývoj. Dnešní ocenění tuto naši pozici jen podtrhují,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

ČR loni prostřednictvím CzechInvestu získala investice v hodnotě 17 miliard korun. „Mnohé z nich by v ČR nikdy nevznikly, kdyby tu nebyl dostatečný počet kvalitně připravených podnikatelských nemovitostí,“ upozornil generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek.

O výsledcích soutěže rozhodovala expertní komise složená ze zástupců ministerstva průmyslu a obchodu, CzechInvestu, ministerstva práce a sociálních věcí a zástupců předchozích vítězů soutěže.

V rámci soutěže se oceňoval také nejlepší subdodavatel. Tím experti zvolili společnost Agrostroj Pelhřimov, která uzavřela kontrakt na výrobu sekaček s japonskou firmou Chikusui Canycom. Nejlepším manažerem podnikatelské nemovitosti se stal Daniel Adamčík z Ostravy.