Štěnice ve Waldorf Astoria odrazují (nejen) bohaté klienty

New York - Luxusní hotel Waldorf Astoria v centru New Yorku čelí žalobě. Několik klientů si totiž stěžovalo, že se po jejich pokojích proháněly štěnice. Někteří si je dokonce nevědomky přinesli i domů. Hotel ale tvrdí, že zatím nenašel o přítomnosti štěnic žádný důkaz. Hotel byl přitom pro návštěvníky vždy symbolem nevtíravého luxusu a pohodlí.

Hotel Waldorf Astoria si v květnu pro svůj pobyt v New Yorku vybral i manželský pár z Michiganu Christine a David Drabickiovi. Z hotelu si ale nevědomky odnesli i nevšední suvenýr. Podobné zkušenosti má i Susan Igneriová: „Vůbec tomu nemohu uvěřit, je to jako zlý sen.“

To, že jí štěnice nalezly v hotelovém pokoji do kufru, Susan Igneriová vůbec netušila. Až další den ráno se probudila s nepříjemnými svědícími flíčky na těle: „Zašla jsem hned ke svému lékaři a ten mi řekl, že je to pokousání od štěnic. Hned to poznal.“ Tato informace Susan podle jejích slov velmi rozčílila. Sázela na dobré jméno hotelu. „Štěnice nalezly i do rozkládací pohovky. Musela jít proto z domu,“ dodal Susanin advokát Donald Kiley.

Video Štěnice ve Waldorf Astoria
video

Štěnice ve Waldorf Astoria

Na likvidaci štěnic musela Susan zavolat speciální firmu. Sama by na to nestačila. Podle odborníků je boj se štěnicemi opravdu náročný. Zdržují se totiž v úkrytech, kde jsou dobře chráněné před kontaktem s hubícími prostředky. Navíc velmi často migrují mezi jednotlivými byty, takže se musí hubit plošně.

Hotel Waldorf Astoria
Hotel Waldorf Astoria