O titul MBA se na Facebooku může pokusit každý, zadarmo to ale nebude

Londýn – Manažeři z Velké Británie, ale i celého světa, už nemusí kvůli titulu MBA usedat za školní lavice. Stačí jim jenom účet na Facebooku, kde London School of Business and Finance spustila první MBA kurz. I když v důsledku zaplatí stejně jako studenti klasického studia, úspora času je značná. A nejen pro manažery už dávno platí, že čas jsou hlavně peníze.

V době, kdy české firmy zakazují svým zaměstnancům přístup na Facebook, ostatní manažeři mohou na největší sociální síti světa zdarma studovat a na pobočce britské školy pak jenom složit zkoušku. „Idea on-line vzdělávání je postavená na svobodě studenta. Ten si může materiály ke studiu najít, kdykoliv chce, nemusí kvůli tomu opustit kancelář nebo domov. Může si zvolit i vlastní tempo,“ vysvětlil Aaron Etingen, výkonný ředitel London School of Business and Finance.

Facebooková akce zabrala a za necelý týden získala škola téměř 30 tisíc nových fanoušků a potenciálních studentů. Novinka ale školu stála kromě 12 milionů dolarů i část učitelského sboru. Kvůli neshodám s novou vizí totiž odešlo patnáct přednášejících. Vedení novému systému ale věří.

Video Reportáž Jana Beránka
video

Reportáž Jana Beránka

Studenti se mohou po zvládnutí celého on-line programu rozhodnout, zda půjdou ke zkoušce. Ta proběhne standardně jako u denního studia, ovšem stejně jako klasické kurzy stojí tisíce liber.

„Na Facebooku jsou miliony potenciálních studentů z celého světa. A tohle je naše šance, jak je jednoduše oslovit,“ říká vedoucí projektu z London School of Business and Finance Valery Kisilevsky. Facebook používá na světě už více než půl miliardy lidí. Jeho zakladatel Mark Zuckergberg si ale chce podmanit ještě svět mobilních telefonů.

Cena za MBA kurz v rámci London School of Business and Finance

Londýnský kampus

- pro britské studenty……………….11 500 liber

- pro mimobritské studenty………..14 500 liber

Kampusy v Manchesteru a Birminghamu

- pro britské studenty ………………..….7 500 liber

- pro mimobritské studenty …………..9 500 liber

Studium MBA na Facebooku
Studium MBA na Facebooku
Více fotek
  • Studium MBA na Facebooku zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2079/207849.jpg
  • London School of Business and Finance zdroj: LSBF http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2079/207847.gif