AAA Auto se veze na oživení trhu s ojetinami

Praha - Autobazary AAA slaví úspěch. Od ledna do září totiž firma meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 3,4 milionu eur, tedy zhruba 83,8 milionu korun. Tržby stouply o 15,5 procenta na 148,7 milionu eur. Za samotné třetí čtvrtletí zaznamenala společnost meziroční nárůst tržeb o třetinu na 57 milionů eur. Firma se tak veze na postupném oživení trhu s ojetými vozy.

Generální ředitel Anthony Denny:

„Celkově výsledky ukazují výrazné zlepšení ve srovnání s loňským rokem a indikují postupné oživení prodejů ojetých vozů, stejně jako doplňkových finančních služeb, a to jak v České republice, tak na Slovensku.“

Firma prodala o tři procenta více vozů. Její zákazníci tak za prvních devět měsíců v roce nakoupili téměř třicet tisíc automobilů. Samotné třetí čtvrtletí znamenalo 15procentní nárůst prodejů na téměř jedenáct tisíc.

„Společnost tak potvrzuje návrat k ziskovému hospodaření, kterého po restrukturalizaci dosáhla již loni, a její čistý zisk momentálně zaznamenává znatelnou růstovou dynamiku, ač ještě zdaleka nedosahuje předkrizových úrovní,“ uvedl analytik společnosti Atlantik FT Milan Vaníček.


Skupina AAA Auto provozuje autobazary ve 25 městech v Česku a na Slovensku. Minulý měsíc oznámila, že zvažuje návrat na některý z trhů, které kvůli ekonomické krizi opustila, tedy do Maďarska, Polska nebo Rumunska. AAA rovněž znovu otevřela možnost vstupu do Ruska. Její akcie se obchodují na burze.
Hospodářské výsledky AAA Auto
Hospodářské výsledky AAA Auto
Více fotek
  • Hospodářské výsledky AAA Auto autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2113/211241.jpg
  • Koupě ojetiny autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1885/188483.jpg