Plán ECM: Odepsat část dluhu a vyměnit za nové akcie

Praha - Návrh restrukturalizačního plánu developerské společnosti ECM Real Estate Investments počítá mimo jiné s odepsáním části dluhu firmy s možností výměny za nové akcie. Společnost dnes návrh zveřejnila na svém webu. Firma potýkající se s vysokým zadlužením je známá hlavně jako stavitel výškových budov v Praze na Pankráci. Návrh na restrukturalizaci společnosti podpořila minulou sobotu na společném jednání většina jejích věřitelů.

ECM REI a jejím poradcům současně uložili připravit finální dokumentaci navazující na restrukturalizační dohody. Oficiální dokumenty završující tyto dohody by měly být v příslušných orgánech věřitelů projednány a podepsány v průběhu prvního čtvrtletí 2011. ECM REI vykázala za tři čtvrtletí letošního roku ztrátu 69,9 milionu eur, tedy asi 1,7 miliardy korun. Za stejné období roku 2009 byla firma v prodělku 28,08 milionu eur. Developerská firma v posledním roce získávala hotovost prodejem klíčových budov a projektů v Praze na Pankráci. Před časem se zbavila i budovaného multifunkčního centra v Rusku nebo dceřiné firmy spravující nemovitosti. Hlavním projektem firmy je v současnosti především bytový výškový dům City Epoque v Praze na Pankráci.

ECM založil v roce 1991 Milan Janků. V současnosti je většinovým majitelem firmy a zároveň jejím generálním ředitelem. Společnost s akciemi na pražské burze kontroluje prostřednictvím firmy ECM Group. Řadu svých aktiv vložil Janků do společného holdingu se skupinou PPF Petra Kellnera. ECM REI do něj ale nezačlenil.