Část českých bank otevře brány i na Štědrý den

Praha - Některé české banky nezavřou své pobočky ani na Štědrý den. Navíc na Silvestra pak budou v provozu téměř všechny. Banky tak chtějí vyjít vstříc lidem, kteří potřebují poslat své peníze ještě do konce roku. Naopak své nonstop služby nabízí řada firem v případě prasklého potrubí nebo ztracených klíčů.

Například na všech pobočkách Poštovní spořitelny, Raiffeisenbank i UniCredit Bank odejdete s pořízenou i 24. prosince. Ještě loni byly přitom všechny banky v tuto dobu zavřené. „Ve dnech 24. prosince, 26. prosince a 1. ledna bude k dispozici celkem dvaadvacet poštovních poboček po celé České republice. Na první svátek vánoční, v sobotu 25. prosince, budou všechny pobočky zavřeny,“ říká tisková mluvčí Poštovní spořitelny Denisa Salátková.

Platební příkazy navíc bez problémů vyřídíte i na Silvestra. Poslední den v roce budou mít dopoledne otevřeny téměř všechny platební ústavy. S platbami ale neotálejte, radí banky. Tato rada se týká hlavně zahraničních transakcí. Mají-li být peníze připsány na účet ještě letos, ideální datum, kdy podat platební příkaz, je podle nich právě dnes.

Otevírací doba vybraných bank

Česká spořitelna

24.–26. 12. 2010 zavřeno
27.–30. 12. 2010 standardní otevírací doba
31. 12. 2010 otevírací doba v pobočkách do 12:00

Komerční banka

Všechny pobočky Komerční banky, včetně míst se sobotní a nedělní otevírací dobou, budou v závěru roku 2010 v provozu ve standardních otevíracích hodinách. Výjimkou je pouze pátek 31. prosince 2010, kdy bude zkrácena otevírací doba poboček do 13:00 hodin. Na Štědrý den bude mít banka zavřeno.

ČSOB

Celá pobočková síť bude ve dnech 24.-26. 12. 2010 a 1. 1. 2011 uzavřena. Dne 31. 12. 2010 bude provozní doba omezena pouze do 13:00 hodin.

Zabouchnuté klíče vyřešíte nonstop

Ve vánočním čase se není třeba bát nejen o platby, ale ani když si kvůli vánočním návštěvám zabouchnete dveře. Zámečnické pohotovosti si svátky dopřávat nebudou. Jinak to ale bude v obchodech, kde ještě na Štědrý den do dvou hodin nakoupíte dárky třeba v obchodních centrech bez problémů, stejně tak i jídlo. Obchody s potravinami budou zavřené 25. prosince a 1. ledna.

Pokud budou nedočkavci chtít například některé dárky hned po Štědrém dnu vyměnit, mají šanci. Pouze otevírací doby obchodních center jsou různé, některá jsou 25. prosince a 1. ledna zavřená, jiná fungují v upraveném režimu.

Euroklíč
Euroklíč