České puky opět zaplaví led na hokejovém MS

Praha – Česko zanechá stopu na nadcházejícím hokejovém mistrovství světa na Slovensku, které se koná v dubnu a květnu, i když se na něj neprosadí čeští hokejisté. Celý šampionát se totiž odehraje s puky vyrobenými v Kateřinicích na Vsetínsku. Zakázka sice pro firmu nemá žádný výrazný objem, jde ale o prestižní záležitost.

Pro firmu je zakázka otázkou prestiže

Na mistrovství se bude hrát se dvěma tisícovkami puků od firmy GUFEX. Ta si navíc zajistila spolupráci s Mezinárodní hokejovou federací (IIHF) až do roku 2014. „Pro nás tato zakázka, co se objemu týče, není nijak významná. Jde ale o prestiž,“ tvrdí jednatelka GUFEXu Michaela Bravencová.

Video České puky opět zaplaví led na hokejovém MS
video

České puky opět zaplaví led na hokejovém MS

Naprostá většina výroby společnosti míří za české hranice. Puky míří kromě tradičních hokejových zemí, jako jsou Spojené státy nebo Kanada, i do exotických destinací, například Mexika nebo Číny. Ani hokeji se ale nevyhnula krize.

Jednatelka GUFEXu Michaela Bravencová:

„Hokej je totiž hodně o sponzorech, takže když nebyli sponzoři, tak ubylo i puků s potiskem.“

Mistrovství světa se bez puků z Valašska neobejde

Firma GUFEX vznikla v roce 1990, puky začala vyrábět o čtyři roky později. A nedlouho poté se její puky dostaly na olympijský turnaj v Naganu, kde čeští hokejisté získali historické zlaté medaile. O rok později podnik podepsal smlouvu s IIHF a puky GUFEX se staly oficiálními hracími puky všech mistrovství světa pořádaných IIHF.