V práci jako doma? V Británii není nic nemožné

Londýn - Větší produktivita zaměstnanců je cílem každého zaměstnavatele. Aby ji britská hostingová firma Rackspace zvýšila, rozhodla se investovat do pracovního prostředí. Firma chce, aby se její zaměstnanci cítili v práci jako doma, a tak nastěhuje všech svých 550 zaměstnanců pod jednu střechu a vytvoří jim tu stimulující a zábavné pracovní zázemí. Trend zábavného organizování kanceláří je na vzestupu a proslavila ho především společnost Google.

Posezení na střešní terase, rychlá hra v kulečníku nebo schůzka v 10 Downing Street. Tak vypadá pracovní den v internetové firmě Rackspace. „Chtěli jsme vytvořit prostředí, které by se našim zaměstnancům líbilo a kam by se každý den těšili,“ prohlásil Jamie Kinch, manažer obchodních služeb v Rackspace.

Lee Robinson, zaměstnankyně Rackspace:

„Mým oblíbeným místem jsou zelená pohodlná křesla, kam chodím na krátké informační schůzky, když potřebuji na chvíli odejít od stolu.“

Na všech patrech je k dispozici neformální pracovní prostor, každý v jiném stylu. Od možnosti posedět například v retro salónku nebo na střešní zahradě si společnost slibuje větší produktivitu práce svých zaměstnanců. „Čím víc se pohodlí v práci podobá pohodlí domova, tím víc času tady zaměstnanci tráví a jsou pak pro zaměstnavatele mnohem přínosnější,“ řekl Tom Stewart, výkonný předseda System Concepts.