V práci jako doma? V Británii není nic nemožné

Londýn - Větší produktivita zaměstnanců je cílem každého zaměstnavatele. Aby ji britská hostingová firma Rackspace zvýšila, rozhodla se investovat do pracovního prostředí. Firma chce, aby se její zaměstnanci cítili v práci jako doma, a tak nastěhuje všech svých 550 zaměstnanců pod jednu střechu a vytvoří jim tu stimulující a zábavné pracovní zázemí. Trend zábavného organizování kanceláří je na vzestupu a proslavila ho především společnost Google.

Posezení na střešní terase, rychlá hra v kulečníku nebo schůzka v 10 Downing Street. Tak vypadá pracovní den v internetové firmě Rackspace. „Chtěli jsme vytvořit prostředí, které by se našim zaměstnancům líbilo a kam by se každý den těšili,“ prohlásil Jamie Kinch, manažer obchodních služeb v Rackspace.

Lee Robinson, zaměstnankyně Rackspace:

„Mým oblíbeným místem jsou zelená pohodlná křesla, kam chodím na krátké informační schůzky, když potřebuji na chvíli odejít od stolu.“

Video Britská firma nabízí zaměstnancům domácí prostředí
video

Britská firma nabízí zaměstnancům domácí prostředí

Na všech patrech je k dispozici neformální pracovní prostor, každý v jiném stylu. Od možnosti posedět například v retro salónku nebo na střešní zahradě si společnost slibuje větší produktivitu práce svých zaměstnanců. „Čím víc se pohodlí v práci podobá pohodlí domova, tím víc času tady zaměstnanci tráví a jsou pak pro zaměstnavatele mnohem přínosnější,“ řekl Tom Stewart, výkonný předseda System Concepts.