Promet tools chce koupit nářaďovnu Tatry Tawesco

Brno - Ostravská společnost PROMET TOOLS a. s. chce koupit nářaďovnu, lisovnu a svařovnu kopřivnické Tatry Tawesco s. r. o. Transakci začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, na který se obrátila právě ostravská firma. Antimonopolní úřad zahájil ve čtvrtek takzvané zjednodušené řízení. Zabývat se bude zejména oblastí výroby lisovacích nástrojů pro díly karoserií osobních automobilů a výlisků dílů karoserií, tedy oblastí, kterou se Tawesco zabývá.

Podle ředitele automobilky Tatra Ronalda Adamse se prodej společnosti
Tawesco dosud neuskutečnil. "Pokud se jakákoliv taková událost uskuteční,
Tatra ve vhodnou dobu podá oznámení," uvedl Adams.

Vedení kopřivnické Tatry v minulosti v médiích uvedlo, že chce bojovat s hospodářskou krizí prodejem svých dceřiných firem. Výrobce nákladních automobilů chtěl také zrušit zastaralé provozy a některé díly kupovat od jiných výrobců. Tatra se vlivem krize v letech 2008 a 2009 propadla do ztráty v řádu stovek milionů korun. Ve ztrátě zhruba 20 milionů korun bylo v roce 2009 i Tawesco.

Ostravská Promet tools je dceřinou společností Promet group. Firma byla založena v listopadu loňského roku. Skupina PROMET GROUP a.s. je holdingovým uskupením právnických osob, působících zejména ve slévárenském a ocelárenském průmyslu v teritoriu střední Evropy.