Lego v Kladně rozšiřuje zázemí i zaměstnance

Kladno - Dánská společnost Lego, která je jedním z největších světových výrobců hraček, ve své továrně v Kladně postaví další dvě výrobní haly a přijme zhruba 200 nových pracovníků. Dvojici hal chce Lego ve spolupráci s agenturou CzechInvest zprovoznit příští rok v květnu a výrobní kapacita kladenské továrny by poté měla vzrůst o pětadvacet procent. Výše investice nebyla zveřejněna. Lego nyní v Kladně zaměstnává přes 1 100 lidí a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu.

Stavbu dvou nových hal, které zaberou plochu 17 tisíc metrů čtverečních, společnost Lego v Kladně zahájí letos v dubnu a dokončena bude příští rok na jaře. Produkce hraček z nových hal má směřovat především na evropský trh. Lego už loni na podzim českým úřadům oznámilo, že v největším středočeském městě plánuje postavit čtyři výrobní haly, ve kterých by pracovalo 1 090 lidí.

„Rosteme a proto potřebujeme nové kapacity pro zásobování evropského trhu. S novými halami zvýšíme výrobní kapacitu o šedesát procent,“ uvedl zástupce firmy Carsten Rasmussen.

Video Komentář Miroslava Křížka
video

Komentář Miroslava Křížka

Komentář Miroslava Křížka

11.3.2011

Reportáž Jana Beránka

Lego městu sice pomůže s nezaměstnaností, ale zároveň mu přinese nové náklady. Kladno totiž bude investovat kolem pěti milionů korun do nového osvětlení, autobusové zastávky a do průmyslové zóny přivede i další autobusovou linku. Kladenští si ale i přesto chválí spolupráci s CzechInvestem chválí. Investice byla kolem 1,2 miliard a Czechinvest se na tom bude podílet stovkami milionů.

Lego nejdříve vyrábělo dřevěné hračky

Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček. Celosvětově ji však proslavily až její stavebnice z umělohmotných kostiček. Část jejích příjmů tvoří také licenční poplatky z počítačových her.

Hračky Lego se vyrábějí v Kladně od roku 2000. Tamní továrnu rok a půl provozovala singapurská společnost Flextronics, v roce 2008 ji však skupina Lego převzala od Flextronicsu zpět. Loni v srpnu společnost v kladenském průmyslovém areálu otevřela nový sklad za zhruba 317 milionů Kč.

Lego
Lego