Sázky na předsedu ČSSD uzavřeny, Sobotka jasným favoritem

Praha - Jméno nového předsedy ČSSD bedlivě očekávají také sázkaři. Přestože kurzy vypsala jen jedna kancelář, lidé vsadili na volbu šéfa strany přes milion korun. Zhruba 85 procent tipů směřovalo k vítězství Bohuslava Sobotky, Michalu Haškovi věřilo jen 12 procent sázejících. Zatímco tak kurz na vítězství Haška postupně stoupal na 4:1, kurz na favorita voleb Sobotku spadnul až na 1,27:1. Fortuna se proto rozhodla vypsanou sázku stáhnout.

„My jsme tu sázku stáhli nebo přestali nabízet na konci minulého týdne. Ten důvod byl jasný. Pan Sobotka byl takovým kurzovým favoritem, že ta příležitost pro sázkaře pomalu přestávala být atraktivní,“ zdůvodnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Původně bylo možné vsadit také na vítězství Jiřího Paroubka nebo Martina Peciny. Jak se ale jejich šance postupně snižovaly, přesunuly se tyto přijaté sázky do kolonky jiný kandidát. „Nejvyšší sázka směřovala právě na pana Sobotku a byla podána v době, kdy na něj byl nejvyšší možný kurz. Sázkař investoval 50 tisíc a bude čekat, jestli mu spadne do klína výhra 91 tisíc,“ dodal Šrain.

Celkem sázkaři prosázeli na volbu nového předsedy ČSSD přes milion korun. Pro sázkové kanceláře to ale není nic zvláštního. Tuto částku přirovnávají k jednomu průměrnému zápasu hokejové extraligy.

Sázky na předsedu ČSSD
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24