Philip Morris ČR loni zaútočil na 2,5miliardový zisk

Kutná Hora - Kutnohorský výrobce cigaret Philip Morris ČR si na loňský rok nemůže stěžovat. Vykázal totiž o 13 procent vyšší nekonsolidovaný čistý zisk ve výši 2,43 miliardy korun. Konsolidovaný čistý zisk se naopak o 4,6 procenta snížil na 2,39 miliardy. Tržby bez spotřební daně a DPH klesly v porovnání s předchozím rokem o 2,5 procenta na 11,4 miliardy korun.

Za loňský rok navrhuje společnost vyplatit hrubou dividendu z čistého zisku a z nerozděleného zisku z předchozích let ve výši 1 260 korun na akcii. Takto hodlá celkem vyplatit 3,46 miliardy korun.

předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR Alvise Giustiniani

„Nepříznivé ekonomické podmínky trvaly v České republice i v roce 2010, což se projevilo ve významném poklesu domácí spotřeby cigaret, a to tím, že spotřebitelé stále více přecházeli k levnějším variantám tabákových výrobků.“

Philip Morris ČR je společností ve skupině Philip Morris International Inc. a je největším výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v České republice. Společnost zde působí od roku 1992 a zaměstnává přibližně 1 200 zaměstnanců napříč Českem.

Výsledky Philip Morris ČR
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24