Vienna Insurance Group se loni dařilo doma i u nás

Vídeň – Hrubý zisk rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group (VIG) loni vzrostl o patnáct procent. Dosáhl tak 507,8 milionu eur (12,5 miliardy korun). V České republice stoupl její hrubý zisk dokonce o více než třetinu na 167,3 milionu eur (přes čtyři miliardy korun). Firma o tom dnes informovala na svých internetových stránkách.

VIG je v Česku dvojku, na Slovensku jedničkou

Společnost upozornila, že má vedoucí pozici na českém trhu se životním pojištěním. Skupinu VIG v České republice zastupují Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny a VIG Re. S akciemi VIG se obchoduje na pražské burze. Společnost působí i na Slovensku, kde její hrubý zisk v loňském roce stoupl o 62 procent na 37,3 milionu eur. VIG je podle svých údajů na slovenském pojišťovacím trhu jedničkou a na českém dvojkou.

Předepsané pojistné se na Slovensku zvýšilo pouze o tři procenta na 647,9 milionu eur, zatímco skupina jako celek loni zvýšila pojistné o sedm procent na 8,6 miliardy eur. V České republice pojistné stouplo téměř o deset procent na 1,8 miliardy eur.  

Generální ředitel společnosti Günter Geyer:

„Vienna Insurance Group v roce 2010 opět překonala plánované cíle. Obzvlášť je zapotřebí zdůraznit pozoruhodný vývoj na našich klíčových trzích na Slovensku a v České republice.“