Nejlépe se v žebříčku umístila americká města jako New York, Chicago nebo San Francisco. Dominují zejména v úrovni služeb a možnostech trávení volného času. V první desítce ale překvapivě chybí zástupce Japonska. „Podle mě americká firma zvýhodňovala americká města. Města jako Tokio nebo Osaka, která jednoznačně z hlediska mnoha kritérií patří mezi absolutní světovou špičku, chybí,“ argumentoval mluvčí asociace cestovních kanceláří Tomio Okamura.
Kritéria pro tvorbu podobných žebříčků lze stanovit prakticky libovolně. Pro svobodné muže je prý nejzajímavější návštěva fotbalové Barcelony, nejrychleji přijdete o práci v New Yorku nebo San Franciscu a novou seženete nejhůř v Miami a Las Vegas. Jsou ale i zásadnější měřítka. „Průřezem, kde se hodnotí všechny žebříčky, je především bezpečnost osob ve městě,“ dodává Okamura.

Světové metropole
Z hlediska bezpečnosti zaujímá nejvyšší světovou příčku Lucemburk následovaný několika švýcarskými městy. Vyhnout byste se naopak měli jihoamerickým metropolím v čele s Bogotou nebo jedné z nejznámějších pláží světa, Copa Cabaně v Riu de Janeiru.
