Češi opět podléhají kouzlu Řecka

Praha - Zájem Čechů o dovolené v Řecku je v letošním roce velký. Oproti loňsku evidují cestovní kanceláře nárůst až o 20 procent. Přestože Řecko ve středu opět ochromila generální stávka a tamní ekonomická situace je žalostná, Češi se letos nenechávají odradit a s velkým zájmem nakupují zájezdy do této středomořské destinace.

Řecký vrchol turistické sezony začíná i letos v květnu. Snížený zájem letos nezaznamenává ani asociace českých cestovních kanceláří, jak potvrdil její viceprezident Tomio Okamura, spíše naopak. Zvýšená poptávka evidovaná cestovními kancelářemi po Řecku navíc souvisí s loňským poklesem zájmu turistů o zadluženou zemi.

Řekové lákají na příznivé ceny

Video Řecko opět na výsluní
video

Řecko opět na výsluní

Řecko je pro Čechy čtvrtou nejoblíbenější zahraniční destinací. Ročně tam směřuje 367 tisíc českých turistů. „Takže přesně ví, kde jednotlivá místa jsou a rozlišují je,“ říká Okamura. Zájmu o Řecko také nahrává nedávná krize a nepokoje v Tunisku a Egyptě. Navíc Řekové slibují, že ponechají tento rok ceny v obchodech na stejné či nižší úrovni než loni.

Okamura navíc uklidňuje, že řecká letoviska nebyla v poslední době demonstracemi vůbec dotčena a turisté omezeni. „Už v loňském roce, kdy probíhaly nejmasovější protesty, na ostrovech byl naprostý klid. Jediný problém, který může nastat, je dopravní – pokud se turisté dopravují například z Atén trajektem na ostrovy, můžou nastat komplikace při stávce trajektů,“ přiblížila zpravodajka ČT Hana Scharffová.

Turisté by si měli dávat pozor na časté demonstrace a potyčky v centru Atén, které často následují po oficiálně vyhlášených stávkách. „Zvláště krajní levice a anarchisté jsou nespokojeni, a proto svolávají spontánní protesty. V takových situacích je dobré uklidit se někam mimo centrum,“ dodává Scharffová.