Soud poslal cestovní agenturu Sunny Days do konkurzu

Praha - Cestovní agentura Sunny Days se ocitla v konkurzu, který na její majetek dnes vyhlásil Městský soud v Praze. Podle vyjádření insolvenčního správce Michala Šimků na dnešní schůzi věřitelů jiné řešení insolvence agentury nepřipadá v úvahu. Stejný názor mají dlužník i věřitelé. Cestovní agentura čelila insolvenčnímu řízení od loňského června a o jejím úpadku rozhodl soud v půlce letošního března.

U soudu přihlásilo své pohledávky téměř 70 věřitelů. Insolvenční návrh na Sunny Days podala společnost Česká unigrafie, která se přihlásila s pohledávkou přes 1,9 milionu korun. Dalšími většími věřiteli jsou provozovatel internetových serverů Centrum Holdings s pohledávkou více než 2,9 milionu koruny, charterová letecká společnost Travel Service s pohledávkou přes 1,7 milionu korun a s pohledávkami přes jeden milion korun Česká správa sociálního zabezpečení, aerolinky Holidays Czech Airlines a Seznam.cz.

V minulosti patřila Sunny Days mezi největší české cestovní kanceláře. Odhady počtu jejích klientů za rok se různí, odborníci se však shodli, že ještě před pár lety to mohlo být až 80 tisíc lidí. Loni v únoru přišla o koncesi na cestovní kancelář, a mohla tak prodávat jen zájezdy jiných cestovních kanceláří.