„Přítel“ hrozí bombou na zítřejší schůzi věřitelů Sazky

Praha - Jednání věřitelů, na kterém se má zítra rozhodnout o budoucnosti Sazky, by mohl ohrozit bombový útok. Informaci přinesl server Aktuálně.cz. Anonymní dopis s výhrůžkou dostal insolvenční správce Sazky Josef Cupka a předal ho státnímu zastupitelství. Zítřejší schůzku věřitelů v Národním domě na Vinohradech tak zřejmě budou provázet mimořádná bezpečnostní opatření.

Dopis byl podepsán slovem „přítel“ a napsán na počítači nebo strojem. „Někdo, kdo v dopise tvrdí, že už má dost šmejdů ze Sazky, mě varuje, že ve čtvrtek nemám chodit na schůzi věřitelů,“ řekl serveru Cupka.

Cupka o dopise informoval soudce Jaromíra Harmacha, který má případ Sazka na starosti, a státní zastupitelství, které kauzu dozoruje. „Anonym nepoužíval v dopise žádná vulgární slova, 'šmejdi' bylo to nejhrubší slovo, které se tam objevilo,“ dodal Cupka.

Je nepravděpodobné, že by kvůli anonymu byla klíčová schůze odložena, ale je možné, že policie připraví mimořádná bezpečnostní opatření.

Nejstarší loterijní firma v Česku je od konce března v úpadku kvůli vysokým splátkám za výstavbu vysočanské O2 areny. Čtvrteční schůze věřitelů bude rozhodovat o tom, zda bude firma reorganizována, nebo spadne do konkurzu. Ten by fakticky znamenal konec Sazky. Návrhů na reorganizaci, která by mohla Sazku zachránit, se ale sešlo hned několik. Vlastní návrh představili například jedni z největších věřitelů - firmy KKCG a PPF. Plán na restrukturalizaci má i generální ředitel Sazky Aleš Hušák.