Tipsport spustí 11. července loterii Tipsportca

Praha - Jednička na českém trhu kursového sázení, sázková kancelář Tipsport, spustí 11. července vlastní číselnou loterii. Licenci k Tipsportce, jak se bude nová loterie jmenovat, obdržel Tipsport od ministerstva financí koncem minulého týdne. Dosud číselnou loterii provozuje jen Sazka, která je od konce května v konkurzu. Připravují ji sázkové kanceláře Fortuna, Synot Tip a Chance.

Systém bude přijímat sázky od pondělí 11. července na všech téměř 1 000 pobočkách Tipsportu. První losování výherních čísel se pak uskuteční v neděli 17. července. Výherní čísla budou losována jednou týdně a na výhry se použije 55 procent přijatých vkladů za daný sázkový týden.

Petr Knybel, ředitel Tipsportu

„Cítíme, že v oblasti číselných loterií vznikl prostor pro nové hry. Rozhodli jsme se proto jako první na trhu na tuto skutečnost zareagovat a jako tradiční česká sázková kancelář nabídnout tuto českou lidovou zábavu. Tipsportce dáváme do vínku tisíc sběrných míst.“

Vždy v neděli večer bude během veřejného losování za přítomnosti notáře a státního dozoru ve vybrané pobočce Tipsportu v Berouně taženo šest výherních čísel z celkových 36 umístěných v osudí. Přenos z losování bude na internetových stránkách loterie.

Sázející musí k výhře uhodnout aspoň tři ze šesti tažených čísel (tzv. výhra ve 4. pořadí), v případě správného tipování všech šesti čísel získává výherce výhru v 1. pořadí. Nevyplacená výherní jistina daného sázkového týdne se převádí do dalšího sázkového týdne formou Jackpotu, o který se následně navyšuje suma pro výherce 1. pořadí, a to neustále do té doby, dokud někdo tuto výhru nezíská. „Pravděpodobnost výhry v 1. pořadí v Tipsportce je sedmkrát větší, než tomu bylo u staré známé loterie,“ dodal mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Tváří reklamní kampaně nové loterie se stal moderátor Leoš Mareš.

Tipsport předběhl konkurenci

V polovině července plánuje konkurenční Fortuna rovněž spustit novou číselnou loterii. Ponese název Fortuna Lotto, jejíž týdenní tah čísel s jackpotem bude také přímým konkurentem Sportky provozované Sazkou. Fortuna má pro sázení v číselné loterii smlouvu zatím na tisícovku prodejních míst. Jejich počet by měl do jara příštího roku stoupnout na tři tisíce.

Také společnost Synot Tip dostala od ministerstva financí povolení k provozování číselných loterií. Firma plánuje spuštění číselné loterie na září letošního roku. O licenci požádala také sázková společnost Chance.

Svými loteriemi sázkové kanceláře zrychleně zareagovaly na dění okolo společnosti Sazka, která provozuje mimo jiné hry Sportka či Šťastných 10. Firma je od konce března v úpadku a od konce května v konkurzu, a to kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena.


K založení Tipsportu došlo v květnu 1991. Nabízí sázky především na sportovní události, ale vypisuje kurzy i na politické či zábavné kulturní události a také na číselné hry. Působí v ČR, na Slovensku a v Polsku. Počátkem roku měl zhruba 180 tisíc registrovaných klientů.

Internetové sázení
Internetové sázení
Více fotek
  • Internetové sázení autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1812/181190.jpg
  • Loterie Fortuna autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2543/254242.jpg