Sazce by měly dál růst tržby, chystá nové hry a losy

Praha - V příštích měsících očekává insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka další nárůst firemních tržeb, které na přelomu května a června klesly na historické minimum. Z toho důvodu například na září chystá spuštění nové verze rychlé hry Nové Keno. Navíc počátkem října by měla Sazka začít prodávat losy s názvem Pat a Mat.

„Máme za sebou několik klíčových kroků, které se pozitivně protnuly do fungování společnosti. Jedním z těch nezbytných byl odchod bývalého generálního ředitele Aleše Hušáka,“ uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá. „Víme, že nás čeká sezona, která nebývá v loterijním byznysu příliš silná, ale doufáme, že díky dalším synergickým efektům, jako je obnova dobíjení karet GSM mobilních operátorů, tak další systematickou prací, že se nám podaří to léto překlenout a tržby navýšit,“ dodal expert PricewaterhouseCoopers Radim Baše.

Lenka Tichá, mluvčí Sazky: „Správce, když do Sazky nastupoval, si dal tři základní pilíře, kterých se chtěl držet, aby se Sazka mohla dostat zpátky na výsluní.“

0"Základním pilířem bylo, aby zůstali lidé, aby neodcházeli, protože si byl vědom toho, že bez lidí, kteří společnost znají a vědí, jak funguje, se nikam nedostaneme. To si myslím, že se nám velmi rychle podařilo.

Dalším krokem bylo získání peněz - úvěr od Morandy, respektive první tranše zachránila Sazku od ztráty licence.

Podařilo se nám předsvědčit už i sázející a obstaravatele, že společnost funguje a žije a že jí mohou opět důvěřovat."

Video Úspory v Sazce
video

Úspory v Sazce

Sazka zvažuje žaloby na Fortunu a Tipsport

Cupkovi právníci zvažují podání žalob za porušování ochranné známky, a to za stírací losy Zlatá rybka společnosti Fortuna. Právní analýzy se prý rovněž zabývají produktem Tipsportca společnosti Tipsport. Podle odborníků je název loterijní hry rovněž za hranicí porušování práv k ochranným známkám, jejichž majitelem je Sazka, podotkla Tichá.

Lenka Tichá, mluvčí Sazky:

„Očekáváme, že to může ovlivnit tržby, ale vítáme ji (konkurenci) a jsme na ni připraveni a jsme odhodláni bojovat s ní regulérně a fair play.“

Předběžný termín spuštění nové verze rychlé hry Nové Keno je stanoven na 19. září 2011. Zároveň s jejím spuštěním bude zrušena hra Lucky Lines a upraví se sekvence losování jednotlivých her. Mimořádné slosování Sportky se uskuteční v pátek 16. září 2011. Los Pat a Mat bude mít jedno stírací pole. Hlavní výhra je navržena v hodnotě 500 000 korun a na výhry je určen 50procentní podíl z vkladů. Cena losů je navržena 20 korun.

Cupka přistoupil k propouštění manažerů

Správce se navíc od 1.7. odhodlal přijmout poměrně rozsáhlou organizační změnu, která ovlivní chod společnosti. Cupkův tým od července zruší čtyři ředitelské pozice. „Bylo zeštíhleno vedení společnosti, byly rozvázány pracovní poměry s některými vedoucími zaměstnanci a došlo ke sloučení některých dřívějších divizí do jediné,“ uvedl Jan Hrazdíra z advokátní kanceláře HKDW Legal.

Vedoucí pracovníci opustí divizi technických a informačních systémů, samostatného odboru majetkových účastí, odboru lidských zdrojů a odboru propagace a PR. Jejich útvary budou sloučeny a stanou se pouze odděleními v rámci jiných odborů společnosti. Cupkovi právníci rovněž připravují změny na postech členů statutárních orgánů dceřiných společností Sazky a jejich vedení.

Kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena se Sazka dostala do insolvence a následně do konkurzu. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.

Sazka
Sazka
Více fotek
  • Sazka autor: Martin Divíšek, zdroj: ISIFA/VLP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2579/257892.jpg
  • Tipsportca zdroj: Tipsport http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/27/2679/267827.jpg