Se čtečkou už i na prázdniny

Praha - Poslední dobou jsou klasické knihy stále více vytlačovány elektronickými čtečkami. Své místo už si moderní technologie vydobyla i v batohu sbaleném na prázdniny. Podle statistiky serveru Srovname.cz, který porovnával vyhledávání zboží v e-shopech v červnu a v dubnu, zájem o ně v internetových obchodech oproti jarním měsícům vzrostl o víc než čtvrtinu. Poptávka po tištěných knihách naopak poklesla.

Jako hlavní pozitiva elektronických knih uvádí uživatelé především to, že jsou lehčí, skladnější a vejdou se do nich stovky titulů. S těmito důvody, proč lidé dávají přednost raději nové technologii před klasickou knihou, se shodují i sami prodejci.

Marek Liška, ředitel nákupní galerie Mall.cz:

„Lákadlem by taky mohly být čtečky s barevným displejem fungující na principu pasivního inkoustu.“

Zájem o čtečky vzrostl o víc než čtvrtinu, zatímco poptávka po klasických knížkách klesla o dvě pětiny. Prodej čteček dál poroste spolu s dostupností elektronických knih v češtině.

Kromě čteček se lidé začátkem léta zaměřili i na tradiční sezonní zboží. Největší nárůst zájmu zaznamenaly bazény, vybavení pro kempování a grily. Poptávka po bazénech se v červnu víc než ztrojnásobila. O stany a spacáky vzrostl zájem o 77 % a o 67 % víc lidí na internetu hledalo grilovací potřeby. Naopak klesl zájem o kolečkové brusle a kola. Toto zboží patří mezi nejvíce kupované v období jara.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Více fotek
  • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/26/2566/256523.jpg
  • Četba elektronické knihy autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1769/176884.jpg