Trh slevových portálu je již přesycený

Praha - Nabídka slevových portálů je v Česku již vyšší než poptávka lidí po jejich službách, a proto další nové téměř ani nevznikají. Serverů zaměřených na hromadné slevy u nás fungují asi dvě stovky a nové projekty si jen obtížně hledají místo na trhu. Do slevových systémů se v Česku zapojilo několik stovek tisíc uživatelů.

Slevové servery se od počátku těší velkému zájmu. Koupit si cokoli přes tento systém zkusilo několik stovek tisíc uživatelů. Češi loni prostřednictvím portálů nakoupili zboží a služby za několik stovek milionů korun. Jejich účast ale začala pomalu opadat. Výjimkou byl až měsíc červen, kdy hlavní zásluhu měly především dovolené a extrémní nárůst dovolenkových nabídek, které jsou klienty velmi žádané.

Slevové portály se v Česku staly hitem internetu loni na jaře. Stránek nabízejících slevy na všechno vzniklo víc než 200. Teď ale jejich boom končí. Český trh už zřejmě žádné další nezvládne pojmout. Tvrdý konkurenční boj už dokonce způsobil, že několik serverů muselo ukončit svou činnost.

Michal Hardyn, SlevyDnes.cz:
„Loni na podzim a v zimě vznikaly měsíčně desítky nových slevových serverů. V současnosti se tento počet snížil tak, že měsíčně vznikne pouze několik málo nových. Aby měly šanci na úspěch, tak musí přinést něco nového a netradičního.“


Video Slevové portály na českém trhu
video

Slevové portály na českém trhu