Ve Sportce padl další jackpot, Sazka výhru vyplatí

Praha – Ve středu přibyl v Česku další multimilionář. Ve Sportce totiž padl další jackpot. Neznámý sázející si díky němu přišel na více než 39 milionů korun. Přestože je nejstarší loterijní společnost v Česku od konce května kvůli finančním problémům v konkurzu, výhru by tentokrát měla Sazka vyplatit bez komplikací - v plné výši a včas.

„Ve 28. týdnu při středečním tahu Sportky padl Superjackpot. Tentokrát si hráč, který vyhrál I. pořadí ve 2. tahu s bonusem, odnese ze Sazky částku převyšující 39 milionů korun,“ uvedla mluvčí Sazky Lenka Tichá a potvrdila, že je loterijní firma připravena peníze výherci v zákonné lhůtě vyplatit.

Jackpoty Sportky v poslední době padají jako o závod. V lednu padla zatím nejvyšší výhra v historii přesahující 103 milionů korun. Na konci června pak Sazka vyplatila 67milionový jackpot. Právě 103milionový jackpot ale Sazku málem stál licenci. Zadlužená loterijní firma neměla na jednorázové vyplácení výhry dost peněz, místo toho ho splácela. Ministerstvu se to ale nezdálo, a chtělo jí proto na 30 dnů licenci pozastavit.

Než ale nabylo rozhodnutí ministerstva účinnosti, Sazka dostala záchranný úvěr od společnosti Moranda, kterou kontroluje skupina PPF. Díky tomu mohla výhru doplatit a získala i dostatek peněz na běžný provoz.

Sazka přišla o loterijní monopol

Léto Sazce přineslo období změn. Po 54 letech v pondělí definitivně přišla o monopol na provozování číselných loterií. Svou Tipšestku totiž v pondělí spustila sázková kancelář Tipsport. Sazka se mu do poslední chvíle snažila ve spuštění loterie zabránit, nakonec ale dosáhla pouze předběžného opatření, kterým soud Tipsportu zakázal nazvat novou hru Tipsportca.

Na 18. července plánuje svůj vstup na lukrativní trh také společnost Fortuna. Její hra se bude jmenovat Fortuna Lotto. Licenci na provozování číselných loterií už od ministerstva financí dostaly také sázkové kanceláře Chance a Synot Tip.