Ford v Kentucky nabízí zvláštní výhru - novou práci

Lousiville - Vyhrát lze nyní nejen nový dům nebo peníze, ale i práci snů. V Lousiville ve státě Kentucky vyhlásila automobilka Ford loterii, v níž je hlavní výhrou nová práce. Firma hledá 1 800 nových pracovníků. Nová strategie firmy by mohla městu pomoci snížit nezaměstnanost, zlepšit výrobu, a tak vytvořit i další nová pracovní místa.

Například Joyce hledá práci. Vyplnila proto formulář a doufá, že ji vylosují na pracovní pohovor stejně jako ostatních sedmnáct tisíc lidí, kteří podali přihlášku. Práce v montážních dílnách je nejen zajímavá, ale i dobře placená. 

V tomto městě nemá práci téměř deset procent lidí. „Když žijete prakticky z ničeho, je pak opravdu skvělé, když se najde firma, která vám zaplatí 15 dolarů za hodinu nebo dokonce více. To vám může změnit život,“ řekla jedna z žadatelek Crystal Deckerová. „Doufáme, že naplníme přes 75 procent z nových žadatelů. Někteří můžou být převedeni na jiná pracovní místa, protože musíme přivést zkušené lidi. Kromě toho máme dalších 30 dalších volných pracovních míst v rámci celého podniku,“ podotkla jiná žadatelka. 

Lidé, kteří ještě nežádali v loterii Fordu o práci, mají čas do čtvrtka. Ti, kteří budou úspěšní, budou pozváni k pracovnímu pohovorům a testům. V prosinci nastoupí vybraní uchazeči do nové práce.